пʼятниця, 8 березня 2019 р.

6 клас. Урок 3

Урок № 3
Тема. Міфи про Геракла (1-2 твори). Дедал і Ікар
Мета: ознайомити учнів із давньогрецькими міфами про Геракла, Дедала та Ікара; вчити
визначати риси характеру міфологічних героїв; формувати навички колективної та групової
роботи; виховувати інтерес до читання міфологічних творів.
Обладнання: додаток (3 слайди): ілюстрації М. Тімакова, репродукція полотна Г. Дрейпера
«Оплакування Ікара»; роздавальні картки для складання інформаційного грона; тексти міфів.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
Хто осмислено спрямовується заради добра в
небезпеку і не боїться її, той мужній, і в
цьому мужність.
Аристотель
І. Актуалізація опорних знань (прийом «Гронування»).
Методичний коментар: на початку уроку вчитель у довільному порядку розкладає на парти
роздавальні картки, які будуть використані для створення на класній дошці інформаційного
грона з теми «Міф», матеріал кожної картки учні мають усно розширити,
прокоментувати, доповнюючи відповіді однокласників.

ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з міфом про Геракла.
Рольова навчальна гра «Один день із життя героя».
Методичний коментар: учні, спираючись на прочитані вдома міфи про Геракла («Авгієві
стайні» та «Пес Кербер»), розповідають від імені Геракла про один день із його життя (як
він очистив Авгієві стайні та привів пса Кербера із підземного царства мертвих).
Робота із підручником: учні складають план до одного із міфів (за вибором учнів).
Робота в парах: учні визначають риси характеру Геракла та занотовують їх до зошита.
2. Робота з міфом про Дедала та Ікара.
Рольова навчальна гра «Герой про себе».
Методичний коментар: учень від імені Дедала переказує сюжет міфу (це завдання
виконують лише ті учні, які на попередньому уроці отримали індивідуальне домашнє завдання
прочитати міф про Дедала та Ікара)
Робота за стратегією «Сітка Елвермана».
Методичний коментар: учні за допомогою таблиці працюють над проблемним запитанням
«Чи є зразком для наслідування Дедал?», у праву колонку занотовуючи аргументи на
підтримку твердження , а в ліву – ті аргументи, що заперечують вислів.

ІІІ. Узагальнення та систематизація вивченого на уроці.
1. Перегляд ілюстрацій до вивчених на уроці міфів.
2. Коментування ілюстрацій учнями (слайди 1-3).
3. Обговорення епіграфа до уроку.
ІV. Оцінювання роботи учнів на уроці.
V. Домашнє завдання.
Для всіх учнів.
Прочитати міф про Пігмаліона та Галатею, підготуватися до усного переказу.
Індивідуальні завдання.
1. Прочитати міф про Нарциса, підготуватися до усного переказу
2. Скласти 7 тверджень «Істинне-хибне» на знання змісту міфу.

Немає коментарів:

Дописати коментар