пʼятниця, 8 березня 2019 р.

6 клас. Урок 6

Урок № 6
Тема. Індійські міфи. Про створення ночі. Про потоп
Мета: ознайомити учнів з особливостями індійської міфології, розглянути міфи про
створення ночі та потоп; розвивати навички роботи з текстом і критичного коментування
прочитаного, узагальнення висновків; формувати стійкі морально-етичні переконання та
виховувати любов до читання.
Обладнання: додаток (2 слайди): зображення бога Брахми, тексти міфів.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
Пустеля – це Бог без людей.
Оноре де Бальзак
І. Актуалізація опорних знань учнів. Перевірка виконання домашнього завдання.
Методичний коментар: учні працюють у парах, по черзі диктуючи один одному
твердження та ставлячи у зошитах відповідні позначки «+» або «-» (загальна кількість
балів за виконану роботу – 12: 6 балів – за власні твердження та 6 балів – за виконання
завдання, підготовленого однокласником).
Орієнтовні твердження
1. Орфей просив Зевса врятувати Еврідіку. (-)
2. Еврідіка померла від укусу змії. (+)
3. Орфея через ріку Стікс перевіз Харон. (+)
4. Юну Персефону викрав Гермес. (-)
5. Персефона не могла повернутися на землю бо скуштувала у підземному царстві декілька
зерен гранату. (+)
6. Аїд погодився відпускати Персефону до Деметри п’ять разів на рік. (-)
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь учителя про індійську міфологію (word-документ).
2. Робота з ілюстрацією: обговорення зображення бога Брахми (слайди 1-2).
– Чотири його руки представляють чотири сторони світу .
– Світ виник з води. Тому Брахма несе воду в судині.
– Чітки, котрі він перебирає, зображують Час.
– Сім Лока, світів, представлені сімома лебедями.
– Лотос, на якому сидить Брахма, представляє Землю.
2. Усний переказ учнями міфу про створення ночі.
3. Фронтальна бесіда.
– Чому Ямі дуже тужила?
– Навіщо боги створили ніч?
– Як, на думку давніх індусів, допомагає людині зміна дня та ночі?
– Як сучасна наука пояснює зміну дня та ночі?
4. Робота із підручником: читання міфу про потоп.
5. Індивідуальні повідомлення заздалегідь підготовлених учнів (біблійне сказання про
всесвітній потоп).
ІІІ. Узагальнення вивченого на уроці.
1. Порівняльна характеристика індійського міфу про потоп та біблійного сказання за
стратегією «Кола Вена».
2. Обговорення епіграфа до уроку.
ІV. Оцінювання роботи учнів на уроці.
V. Домашнє завдання.
Для всіх учнів.
Письмово скласти міф про створення ночі.
Індивідуальне завдання.
Підготувати усні перекази давньоєгипетських міфів про Ра, Апопа та втечу богині Тефнут.

Немає коментарів:

Дописати коментар