пʼятниця, 8 березня 2019 р.

6 клас. Урок 5

Урок № 5
Тема. Орфей і Еврідіка. Деметра і Персефона
Мета: опрацювати тексти давньогрецьких міфів про Орфея та Еврідіку, Деметру і Персефону;
розвивати навички роботи з текстом, формулювання власного ставлення до прочитаного;
виховувати любов до читання.
Обладнання: додаток (2 слайди): ілюстрації М. Тімакова до міфів, аудіозапис фрагменту
опери К. Глюка «Орфей і Еврідіка».
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
Кохати – значить безупинно боротися з
тисячами перешкод у нас самих і
навколо нас.
Дж. Голсуорсі
І. Активізація уваги. Перевірка виконання домашнього завдання.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з вивченням міфу про Орфея та Еврідіку.
Слово вчителя. Інколи, коли ми чуємо спів окремих вокалістів, кажемо: «Співає, немов
Орфей!» Хто ж він, цей Орфей?
2. Конкурс на кращий усний переказ міфу (групова робота).
3. Розподільний диктант.
Методичний коментар: учні в зошитах креслять таблицю, в ліву колонку якої записують
імена персонажів міфу (Орфей, Еврідіка, Харон, Аїд); учитель називає вчинок (репліку)
персонажа, учні занотовують його у відповідний рядок правої колонки таблиці.
Персонаж Вчинок, вислів (репліка)
Орфей Спустився в підземне царство, щоб знайти кохану.
Своїм нетерпінням убив Еврідіку.
Сім днів та сім ночей співав і плакав на березі Стіксу.
Еврідіка Наступила на отруйну змію.
Харон Перевіз Орфея через ріку Стікс.
Аїд «Ти не повинен озиратися».
4. Прослуховування фрагменту опери К. Глюка «Орфей і Еврідіка».
Завдання для учнів: висловити свої враження від прослуханого.
5. Робота з вивченням міфу про Деметру та Персефону.
Слово вчителя. Чому на зміну зимі приходить весна? Наука стверджує: Земля обертається
навколо Сонця, то наближаючись, то віддаляючись від небесного світила. Тоді, коли відстань
від Землі до Сонця найбільша, на планеті панує зима. Із наближенням Землі до Сонця настає
нова пора року – весна: пробуджується природа, розпускаються дерева, дні стають довшими.
6. З’ясування змісту міфу про Деметру та Персефону.
Методичний коментар: група учнів, яка читала вдома міф про Деметру та Персефону,
переказують на уроці сюжет твору, інші – складають стислий план прослуханого,
обговорюють його та доповнюють.
Орієнтовний план міфу
1. Деметра – богиня землі, родючості та хліборобства.
2. Персефона (Кора) – улюблена донька Деметри.
3. Аїд з’ясовує причину страшного гуркоту.
4. Жарт Афродіти, богині кохання.
5. Закоханий Аїд викрадає Персефону.
6. «Мамо, мамо, рятуй мене!»
7. Лихе передчуття матері.
8. Невпізнанна богиня Деметра.
9. Геліос розкриває таємницю зникнення Кори.
10.Тяжкі часи для людей та землі.
11. Допомога Гермеса.
12. Підступність Аїда.
13. Рішення Зевса.
7. Робота з ілюстративним матеріалом до уроку (слайди 1-2).
Завдання для учнів: усно прокоментувати ілюстрації.
ІІІ. Узагальнення вивченого на уроці.
1. Складання сенкану.
1 варіант – «Орфей».
2 варіант – «Деметра».
2. Обговорення епіграфів до уроку.
ІV. Оцінювання роботи учнів на уроці.
V. Домашнє завдання.
Для всіх учнів.
1. Cкласти 6 тверджень «Істинне-хибне» за міфами про Орфея та Еврідіку, Деметру та
Персефону.
2. Прочитати індійський міф про створення ночі, підготуватися до його переказу.
Індивідуальне завдання.
Підготувати повідомлення «Біблійне сказання про всесвітній потоп».

Немає коментарів:

Дописати коментар