пʼятниця, 8 березня 2019 р.

6 клас. Урок 4

Урок № 4
Тема. Нарцис. Пігмаліон і Галатея
Мета: опрацювати тексти давньогрецьких міфів про Нарциса, Пігмаліона та Галатею;
формувати здатність до типологічного узагальнення характеристик міфологічних образів, на
основі узагальнення – сталі морально-етичні переконання; виховувати любов до читання.
Обладнання: додаток (3 слайди): ілюстрації М. Тімакова до міфів; допоміжні засоби для
проведення літературного аукціону (дерев’яний молоточок, призи).
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Міф
Міф / казка
Прометей -
…….
Тематичні
групи
Розповіді про
облаштування

Розповіді
давніх людей
Хід уроку
Серед усіх вад, що принижують людську
гідність, себелюбство є найогиднішою.
У.Теккерей
І. Актуалізація опорних знань.
1. Прийом «Літературний аукціон».
Методичний коментар: літературний аукціон – гра, в якій перемагає той, чия відповідь є
останньою. Гру проводить «головний аукціоніст». Для нього потрібно підготувати
дерев’яний молоточок та маленький дзвіночок. Завдання можуть бути різними, проте
потрібно передбачити значну кількість варіантів відповідей. Після кожної правильної
відповіді «аукціоніст» повільно рахує до трьох; той з гравців, хто останнім дає правильну
відповідь, вважається переможцем.
Завдання літературного аукціону.
1. Назвіть відомих вам персонажів давньогрецьких міфів.
2. Як Прометей допомагав людям? Чому він їх навчив?
3. Які подвиги здійснив Геракл?
4. Назвіть риси характеру Прометея.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з міфом про Нарциса.
А) Прийом «Істинне-хибне».
Методичний коментар: частина учнів, які вдома складали 7 тверджень про зміст міфу,
зачитують твердження, інші – коментують твердження, погоджуючись чи спростовуючи
його, розширюють відповідь, детально переказуючи ключові епізоди.
Орієнтовні твердження
1. Нарцис був прекрасним та самозакоханим юнаком. (+)
2. Німфа Луна ненавиділа Нарциса. (-)
3. Богиня Афродита підтримувала Нарциса. (-)
4. Герой закохався у своє відображення, яке побачив у діжці з водою. (-)
5. Багато днів провів закоханий юнак біля струмка, милуючись своїм відображенням. (+)
6. Довге і щасливе життя було у Нарциса. (+)
7. Квітку, що виросла на місці, де помер Нарцис, люди назвали конвалією. (-)
Б) Робота з епіграфом до уроку.
Методичний коментар: учні читають вислів, розмірковують над прочитаним,
висловлюють власні судження.
2. Робота з міфом про Пігмаліона та Галатею (слайди 1-3).
Методичний коментар: учні самостійно складають інформаційне гроно «Пігмаліон та
Галатея», після виконання обговорюють.
ІІІ. Узагальнення вивченого на уроці.
1. Прийом «Телеанонс». Методичний коментар: учні отримують творче завдання
анонсувати один із вивчених на уроці міфів, зацікавлюючи ним читачів.
ІV. Домашнє завдання.
Прочитати міфи про Орфея та Еврідіку, Деметру та Персефону, підготуватися до їх усного
переказу.
Індивідуальне завдання.
Створити ілюстрації до вивчених на уроці міфів.



Немає коментарів:

Дописати коментар